Hetekbe telhet, mire kiderül, mi lesz a Magyarországra menekített afgánokkal
A kimentettek esetében nem menekültügyi, hanem idegenrendészeti eljárás indult.
A kimentettek esetében nem menekültügyi, hanem idegenrendészeti eljárás indult.
További négy ember ügye még nincs lezárva. A tranzitzónák egy évvel ezelőtti bezárása óta szinte kizárólag két magyar nagykövetségen lehet jelentkezni menedékkérelem ügyében, de közülük is csak az egyiknél volt mozgás. A rendszer tökéletes hatékonysággal riasztja el a menekülteket attól, hogy Magyarországon keressenek menedéket.
Ahogy arra számítani lehetett, a tavaly bevezetett új magyar menekültügyi eljárási szabályok sem felelnek meg az uniós jognak az Európai Bizottság szerint. Ezért kötelezettségszegési eljárást indítottak Magyarországgal szemben, a kormánynak két hónap áll rendelkezésre álláspontjának elfogadtatására, ellenkező esetben az Európai Bírósághoz fordul a testület.
Egy főtanácsnoki indítvány megállapította, hogy Magyarország nemcsak a tranzitzónákkal, hanem a visszatoloncolásokkal is megsértette az uniós jogot.
A Magyar Idők előállt a részletekkel, ám a Nemzetbiztonsági bizottság ülésén a képviselők ezt máshogy hallották. Később Nikola Gruevszki a Facebook oldalán megerősítette a hírt.
Okafogyottá vált a Velencei Bizottság vizsgálata Stop Soros-ügyben, miután a két, ordítóan aggályos rész kikerült a javaslatból – mondja Tordai Csaba ügyvéd, alkotmányjogász, korábbi államtitkár. Aggályos pontok így is maradtak a tervezetben, de azok Orbán belpolitikai keménykedéséhez kellenek inkább.
Egy nem csalhatatlan, de azért nagy munkával megvezethető szoftvert vetnek be a német hatóságok az országba érkező menekültek származásának meghatározására. Jelenleg menedékkérők közel kétharmadánál semmilyen hivatalos papír nincs, a saját bevallás hitelességét pedig több mint nehéz ellenőrizni.
Egyelőre nem tudják, miért nem történt meg a 27 éves szíriai férfi kitoloncolása. A 12 embert megsebesítő robbantót Bulgáriában és Ausztriában is regisztrálták.
Rendbontás nélkül zajlott le a menekülttáborban tartott demonstráció, amelyen körülbelül hetvenen vettek részt a táborból.
December elsejétől léphet életbe, de visszamenőleges hatállyal már november közepétől érvényes lehet a megváltozott menekültügyi eljárás Ausztriában. A kérelmezőknek szigorított, meghatározott időszakra szóló menekültstátust biztosítanának, valamint a családok egyesítését is határozott feltételekhez kötné.
A német kormány elfogadta és a törvényhozás elé terjesztette kedden a menekültügyi rendszer reformjáról szóló törvényjavaslatokat. Növelik a bevándorlási hivatal létszámát, felgyorsítják a menekültszállások építését, csökkentik viszont a menekülteknek adható pénzbeli támogatások összegét. Ha valakit visszatoloncolnak a hazájába, nem közlik majd vele előre, hogy mikor teszik ezt meg, így akarják megakadályozni az ilyen emberek idő előtti eltűnését. Az intézkedések között szerepel az is, hogy újabb három balkáni országot nyilvánítanak biztonságossá.
Csaknem 20 európai uniós tagállam, köztük Magyarország ellen indított kötelezettségszegési eljárást szerdán az Európai Bizottság, mert nem értesítették időben a brüsszeli testületet arról, hogyan ültették át saját jogrendjükbe a menekültügyi eljárásról szóló irányelvet és a befogadóközpontok minimális körülményeit meghatározó jogszabályt.